021-22664813   |  021-22664702

ثبت شعبه شرکت خارجی

ثبت شعبه شرکت خارجی

یکی از بزرگترین چالش ها در حوزه فعالیت شرکت های خارجی در کشورمان، موضوع ثبت شرکت خارجی در ایران است، چراکه دست و پنجه نرم کردن با قوانین، آیین نامه ها و دستورالعمل¬ها و مراحل متعدد آن، می-تواند برای صاحبان شرکتهای خارجی و یا همکاران ایرانی¬شان، طاقت فرسا و مشکل آفرین باشد.
شرکت خارجی به شرکتی گفته می شود که در کشورهای دیگر تاسیس شده است. این شرکت ها می توانند در ایران شعبه یا نمایندگی داشته باشند و از این طریق به فعالیت های مختلفی بپردازند. مسلما این شرکت ها باید تابع قوانین کشورمان باشند و به ثبت برسند. باید در نظر داشت، ثبت شعبه یا نمایندگی شرکت خارجی در ایران در صورتی ممکن است که در کشور شرکت مادر، شعب یا نمایندگی های شرکت های ایرانی به ثبت برسند، در این صورت آن شرکتها نیز می توانند نسبت به ثبت شعبه یا نمایندگی شرکت خود در ایران اقدام نمایند.
فعالیت و ثبت شرکت های خارجی در ایران طبق قانون ثبت شرکتها مصوب سال ۱۳۱۰ به رسمیت شناخته شده است، به موجب این قانون: «هر شرکت خارجی برای اینکه بتواند بوسیله ی شعبه یا نماینده به امور تجارتی یا صنعتی یا مالی در ایران مبادرت نماید، باید در مملکت اصلی خود شرکت قانونی شناخته شده و در اداره ثبت اسناد تهران به ثبت رسیده باشد».

باید در نظر داشت که مطابق مقررات ایران، شعب شرکتهای خارجی مجاز به فعالیت در زمینه های مشخصی می باشند، زمینه های فعالیت برای این شعب عبارتند از:
۱- ارائه خدمات بعد از فروش کالاها یا خدمات شرکت خارجی.
۲- انجام عملیات اجرائی قراردادهایی که بین اشخاص ایرانی و شرکت خارجی منعقد می شود.
۳- بررسی و زمینه سازی برای سرمایه گذاری شرکت خارجی در ایران.
۴- همکاری با شرکتهای فنی و مهندسی ایرانی برای انجام کار در کشورهای ثالث.
۵- افزایش صادرات غیر نفتی جمهوری اسلامی ایران و انتقال دانش فنی و فن آوری.
۶- انجام فعالیت هایی که مجوز آن توسط دستگاههای دولتی که بطور قانونی مجاز به صدور مجوز هستند صادر می¬گردد از قبیل ارائه خدمات در زمینه های حمل و نقل بیمه و بازرسی کالا بانکی بازاریابی و غیره.

مراحل ثبت شعبه شرکت خارجی پیچیدگی های متعددی دارد که به دلیل این مشکلات، مدیران شرکتهای خارجی که با نظام حقوقی ایران آشنایی ندارند، از ثبت این شعب صرفنظر می نمایند. دپارتمان واردات کالا و خدمات گرشا، با بهره گیری از حقوقدانان متخصص در حوزه تجارت بین الملل و مسلط به زبانهای خارجه، آمادگی ارائه کلیه خدمات مشاوره و انجام أمور ثبت به موکلین خود را دارد تا بتوانند به راحتی شعبه شرکت خود را در ایران به ثبت رسانند.

اشتراک گذاری

مطالب بیشتر

حضانت-فرزند-در-قانون-جدید

حضانت فرزند در قانون جدید

حضانت فرزند یکی از مهم ترین تکالیف والدین است، اهمیت مبحث حضانت به اندازه‌ای است، که هم در قانون مدنی و هم در قانون حمایت

در کنار شما هستیم

برای کسب اطلاعات و جزئیات دقیق‌تر با مشاوران گروه حقوقی گرشا تماس بگیرید.

صفر تا صد معاملات خودرو

گروه حقوقی گرشا برگزار می کند. کارگاه حضوری صفر تا صد معاملات خودرو ویژه نمایشگاه داران و معامله کنندگان خودرو ۱۲ اسفند ۱۴۰۲ ساعت ۱۵

پرداخت وجه بدون اخذ رسید

در روابط روزمره ممکن است اتفاق بیفتد که به درخواست کسی و بدون وجود طلبی از جانب او، پولی را به وی دهید و به

قرارداد EPC چیست؟

قرارداد EPC راهنمای جامع برای کارفرمایان و پیمانکاران در پروژه‌های عمرانی و صنعتی قرارداد EPC چیست؟ قرارداد EPC (مهندسی، تدارکات و ساخت) یک نوع نوین

Whatsapp
سلام، چطور می‌توانیم در خدمت شما باشیم؟
سلام، چطور می‌توانیم درخدمت شما باشیم؟

Hello, How can we help you?