021-22664813   |  021-22664702

شکایت از فروشگاه های اینترنتی

با پیشرفت روزافزون خریدهای اینترنتی به علت سهولت در امکان خرید و همچنین امکان انتخاب محصولات در ظرف زمانی مورد نظر مشتریان، متاسفانه زمینه برای فعالیت سودجویان و کلاهبرداران اینترنتی بیش از پیش فراهم آمده است. بسیار اتفاق می افتد که اشخاص، پس از خرید از یک فروشگاه اینترنتی و پرداخت وجه مربوط به آن، محصولات خریداری شده را یا به صورت ناقص دریافت کرده­اند و یا به طور کلی دریافت نکرده اند و پس از اعتراض به فروشنده اینترنتی نیز موفق به دریافت محصول نشده­اند. در بسیاری از موارد اشخاص به تصور این امر که امکان پیگیری از طریق قانون جهت بازپس گیری حقوق خود وجود ندارد، اقدامی نکرده و متضرر می گردند، این درحالی است که امکان شکایت از فروشگاه های اینترنتی از چند طریق امکان پذیر است که در این نوشته به دو روش شکایت پرداخته می شود.

۱-  شکایت از طریق پلیس فتا

جهت پیگیری شکایت از طریق پلیس فتا می­توان از سه روش اقدام نمود، مراجعه حضوری، تماس با شماره تلفن پلیس فتا شهرستان مربوطه و یا از طریق ورود به سایت https://csirc.cyberpolice.ir/ پس از ورود به سایت، اشخاص می توانند نسبت به ثبت تخلف یک شبکه اجتماعی، نرم افزار و بازی، تخلف وبسایت و تخلف پیامک و پست الکترونیکی اقدام نمایند. باید توجه داشت که شکایت از این طریق اختصاص به مواردی داشته که عمل فروشگاه اینترنتی، جرم بوده و دارای یک عنوان مجرمانه همچون وفق قانون مجازات اسلامی، قانون جرایم رایانه ای و … همچون کلاهبرداری اینترنتی باشد. پلیس فتا به صورت تخصصی، تحقیقات مقدماتی جرایم رایانه ای را با ارجاع به دادسرای جرایم رایانه ای انجام داده و نتیجه تحقیقات را برای مرجع صالح ارسال می­نماید. باید توجه داشت که ثبت گزارش تخلف در سامانه پلیس فتا به منزله شکایت نیست و اشخاص می­بایست در خصوص تخلفات نسبت به تنظیم شکایت اقدام نمایند.

۲- شکایت از طریق مراجع قضایی

به طور کلی این روش نسبت به روش قبلی دارای مراحل بیشتر و همچنین نیازمند مدت زمان بیشتری می باشد، اما به دلیل امکان اخذ حکم از مراجع قضایی معتبر، ضمانت اجرای قدرتمندتری را در اختیار شاکیان قرار می­دهد. ابتدا شخص شاکی باید با در دست داشتن مدارک لازم از جمله مدارک شناسایی رسید واریز وجه و غیره به یکی از دفاتر خدمات قضایی مراجعه کرده تا شکایت خود را ثبت نماید.

پس از وصول شکایت توسط دادسرای جرایم رایانه ای و ارجاع آن به شعبه، شعبه دادسرا دستور تحقیقات مقدماتی را صادر نموده و موضوع جهت تحقیق برای پلیس فتا ارسال می گردد.

در صورتی که نظر دادسرا بر وقوع جرم باشد، با صدور قرار جلب به دادرسی، پرونده برای دادگاه کیفری دو ارسال می گردد و دادگاه با تعیین جلسه به شکایت واصله رسیدگی می نماید.

نکته ای که در پایان باید به آن توجه نمود آن است که روش شکایت از فروشگاه اینترنتی از طریق دادسرا اختصاص به مواردی داشته که عمل فروشگاه اینترنتی، جرم بوده و دارای یک عنوان مجرمانه باشد بنابراین در مواردی که عمل فروشگاه اینترنتی، جرم نباشد، تنها می توان از طریق مراجعه به شورای حل اختلاف یا دادگاه حقوقی، برای طرح دعوای حقوقی اقدام نمود.

اشتراک گذاری

مطالب بیشتر

حضانت-فرزند-در-قانون-جدید

حضانت فرزند در قانون جدید

حضانت فرزند یکی از مهم ترین تکالیف والدین است، اهمیت مبحث حضانت به اندازه‌ای است، که هم در قانون مدنی و هم در قانون حمایت

در کنار شما هستیم

برای کسب اطلاعات و جزئیات دقیق‌تر با مشاوران گروه حقوقی گرشا تماس بگیرید.

صفر تا صد معاملات خودرو

گروه حقوقی گرشا برگزار می کند. کارگاه حضوری صفر تا صد معاملات خودرو ویژه نمایشگاه داران و معامله کنندگان خودرو ۱۲ اسفند ۱۴۰۲ ساعت ۱۵

پرداخت وجه بدون اخذ رسید

در روابط روزمره ممکن است اتفاق بیفتد که به درخواست کسی و بدون وجود طلبی از جانب او، پولی را به وی دهید و به

قرارداد EPC چیست؟

قرارداد EPC راهنمای جامع برای کارفرمایان و پیمانکاران در پروژه‌های عمرانی و صنعتی قرارداد EPC چیست؟ قرارداد EPC (مهندسی، تدارکات و ساخت) یک نوع نوین

Whatsapp
سلام، چطور می‌توانیم در خدمت شما باشیم؟
سلام، چطور می‌توانیم درخدمت شما باشیم؟

Hello, How can we help you?