021-22664813   |  021-22664702

قرارداد توزیع

قرارداد توزیع گروه حقوقی گرشا

در سالهای اخیر به علت افزایش مبادلات تجاری، لزوم تنظیم قراردادهایی برای مدیریت این روابط تجاری در سطح بین المللی بیش از پیش احساس می شود. یکی از انواع این قراردادهایی که امروزه در سطح ملی و بین المللی بسیار مورد توجه قرار گرفته است قراردادهای توزیع است. این قراردادها مناسب آن دسته از موکلین است که تمایلی به ثبت شعبه در ایران ندارند و ترجیح می دهند از طریق عاملان، اقدام به توزیع کالا و خدمات خود در بازار بنمایند.
شبکه توزیع کالا و خدمات بخش مهمی از نظام اقتصادی کشور است. فرآیند توزیع را باید حلقه اتصال تولیدکننده با مصرف کننده نهایی دانست که متشکل از عاملانی است که با یکدیگر ارتباط متقابل دارند و عمل توزیع کالا ها را انجام می دهند. نظام توزیع کالا و خدمات به عنوان مجموعه فرآیندهای موجود بین تولید تا مصرف، شامل نگهداری، حمل و نقل، بنکداری، پخش، عمده فروشی و خرده فروشی و در راس همه آنها نظام مدیریت فرآیندهای یاد شده، می باشد. توزیع کالا به معنای در دسترس قرار دادن محصولات در بازارهای مربوط به خودشان و یا به عبارت ساده تر قراردادن محصولی صحیح در مکان صحیح و در وقت صحیح است.
نظر به پیشرفت تکنولوژی، افزایش تولید و گسترش واردات و صادرات، در سالهای اخیر اهمیت مبحث توزیع کالا دو چندان شده است. بدین ترتیب قرارداد توزیع بین‌المللی یکی از مهمترین ابزارهایی است که مورد توجه تولیدکنندگان و تامین کنندگان کالاها و خدمات، قرار گرفته است. به موجب این قرارداد، طرفین با ایجاد یک چارچوب کلی، بستری برای سامان‌دهی روابط تجاری و حقوقی خود در آینده فراهم می‌کنند. قرارداد توزیع، قراردادی است که براساس آن یک طرف توافق می کند که برای طرف دیگر براساس مبنایی مداوم، کالا یا کالاهایی را تامین نماید و توزیع کننده موافقت می کند که آنها را خریده و به نام و حساب خویش، دوباره در قلمرو خود به فروش رساند.
طرفین این قرارداد عبارتند از «تامین‌کننده» و «توزیع‌کننده». در این قرارداد، توزیع‌کننده محصولات را از تامین‌کننده خریداری و به نام و با مسئولیت خود به توزیع‌کنندگان فرعی یا سایر مشتریان می‌فروشد. امروزه قرارداد توزیع انواع متفاوتی دارد، پرکاربردترین انواع قراردادهای توزیع عبارت اند از: قراردادهای توزیع انحصاری، قراردادهای توزیع انتخابی، قراردادهای خرید انحصاری.
قراردادهای توزیع به علت اهمیت موضوعات و گستردگی آن و همچنین به علت وجود طرفی خارجی در قرارداد، پیچیدگی های بسیاری دارند و لازم است که این قراردادها به نحوی تنظیم گردد که طرفین قرارداد را با کمترین مشکلات مواجه سازد. دپارتمان واردات کالا و خدمات گروه حقوقی گرشا با بهره گیری از حقوقدانان مجرب و خبره در این حوزه، آماده ارائه خدمات گسترده از جمله ارائه مشاوره های تخصصی به تامین کنندگان و توزیع کنندگان پیش از انعقاد قرارداد، تهیه و تنظیم قرارداد با توجه به شرایط ویژه طرفین و اصلاح قراردادها به موکلین خود می باشند. از سوی دیگر وکلای حاذق گروه حقوقی گرشا آماده ارائه خدمات در کلیه دعاوی مرتبط با امور توزیع می باشند.

اشتراک گذاری

مطالب بیشتر

حضانت-فرزند-در-قانون-جدید

حضانت فرزند در قانون جدید

حضانت فرزند یکی از مهم ترین تکالیف والدین است، اهمیت مبحث حضانت به اندازه‌ای است، که هم در قانون مدنی و هم در قانون حمایت

در کنار شما هستیم

برای کسب اطلاعات و جزئیات دقیق‌تر با مشاوران گروه حقوقی گرشا تماس بگیرید.

صفر تا صد معاملات خودرو

گروه حقوقی گرشا برگزار می کند. کارگاه حضوری صفر تا صد معاملات خودرو ویژه نمایشگاه داران و معامله کنندگان خودرو ۱۲ اسفند ۱۴۰۲ ساعت ۱۵

پرداخت وجه بدون اخذ رسید

در روابط روزمره ممکن است اتفاق بیفتد که به درخواست کسی و بدون وجود طلبی از جانب او، پولی را به وی دهید و به

قرارداد EPC چیست؟

قرارداد EPC راهنمای جامع برای کارفرمایان و پیمانکاران در پروژه‌های عمرانی و صنعتی قرارداد EPC چیست؟ قرارداد EPC (مهندسی، تدارکات و ساخت) یک نوع نوین

Whatsapp
سلام، چطور می‌توانیم در خدمت شما باشیم؟
سلام، چطور می‌توانیم درخدمت شما باشیم؟

Hello, How can we help you?