021-22664813   |  021-22664702

دپارتمان پولی و بانکی

تیم وکلای مجرب گروه حقوقی گرشا آماده ارائه خدمت برای شما می‌باشند.
جهت دریافت مشاوره می‌توانید همین الان با کارشناسان ما ارتباط بگیرید.

اسناد تجاری به طور کلی به تمامی اسنادی گفته می‌شود که تجار در هر مرحله ای از روابط تجاری خود از آن ها استفاده می¬کنند که مهمترین آن ها برات، سفته و چک می باشد. هرچند اسناد تجاری منحصر به این سه دسته نیستند و شامل اسنادی چون بارنامه ها، اوراق بهادار، اوراق قرضه و غیره نیز می شوند؛ اما قابلیت انتقال برات، سفته و چک، این اسناد را سایر اسناد تجاری متمایز می سازد. ضمن آنکه این اسناد نشان دهنده مطالبات اشخاص از یکدیگر نیز می باشد. مطالبه وجوه اسناد فوق، از جمله روش های مطالبه وجه چک از طریق اقدام قضایی و طرح دعوی اعم از کیفری و حقوقی گاه پیچیدگی هایی را برای اشخاص به وجود می¬آورد که مشاوره تخصصی در این زمینه و همراهی آنان در اینگونه دعاوی راهگشای اشخاص خواهد بود. به طور کلی این دپارتمان تخصصی شامل هر گونه از دعاوی ناشی از اسناد لازم الاجرا می باشد.
دسته دیگری از موارد که در این دپارتمان تخصصی جای می گیرد مربوط به تنظیم روابط اقتصادی اشخاص حقیقی و حقوقی با بانک ها است که از پیچیدگی های خاصی برخوردار است و ممکن است در برخی موارد منجر به بروز اختلافات میان این اشخاص با بانک ها گردد. ضمن آنکه میان بانک ها و اشخاص نابرابری در دسترسی به اطلاعات نیز موجود است و بانک ها به منابع اطلاعاتی بیشتری دسترسی دارند و این امر اشخاص را در موضع ضعیف تری نسبت به بانک ها قرار می دهد. در بسیاری از موارد حتی اگر اطلاعات کافی نیز در اختیار اشخاص قرار بگیرد، عدم توانایی تحلیل صحیح از اطلاعات و همچنین فقدان دانش کافی از قوانین، منجر به تحلیل یا نتیجه گیری نادرست می گردد. مجموعه این عوامل باعث می شود که اشخاص در تنظیم روابط خود با بانک ها دچار سردرگمی گشته و نهایتا با دعاوی متعددی روبرو گردند.

در مبحث دعاوی کیفری از جمله مهمترین جرائم ارتکابی در این حوزه جرم پولشویی، قاچاق ارز، دریافت وام های کلان و با بهره اندک از طریق اسناد جعلی، تقلب در معاملات بورس، تبانی و تقلب در توزیع ارز در صرافی ها، خرید و فروش ارز خارجی بدون مجوز بانک مرکزی، تشکیل و تأسیس بانک یا موسسه اعتباری یا تعاونی مالی و پولی بدون مجوز بانک مرکزی از مهم ترین جرایم پولی و بانکی می باشد. با توجه به تخصصی بودن این جرائم و نیاز به بررسی خاص هر دعوی، دادسرای تخصصی جرائم پولی بانکی در تهران به این موارد رسیدگی می نمایند.
از سوی دیگر نیز آگاهی و اجرای قوانین، مقررات و آیین نامه های مرتبط با عملیات بانکی و اسناد لازم الاجرا نیز نیازمند برخورداری از مهارت قابل توجهی می باشد که تنها وکلای فعال در این حوزه می¬توانند به خوبی در تفسیر آن ها به نفع موکلین اقدام نموده و اختلافات ناشی از آن را حل و فصل نمایند.

Whatsapp
سلام، چطور می‌توانیم در خدمت شما باشیم؟
سلام، چطور می‌توانیم درخدمت شما باشیم؟

Hello, How can we help you?